GlancPhoto

  • reklamná
  • business
  • cestovateľská

Moje meno je Monika Labaš. Som profesionálna fotografka s ateliérom v Košiciach.

Svet fotografie by úplne stratil zmysel, ak by neexistovalo svetlo a farby, ktoré otvárajú našu myseľ a vyjadrujú naše emócie.

Zameriavam sa na reklamnú, prezentačnú a business fotografiu. Moje fotky majú fashion nádych, ktorý docielim kreatívnym nasvietením a významným detailným post procesom, tak aby bol výsledok prirodzený (photoshop). Profesionalita a kvalita idú súbežne. Som perfekcionalista, ktorý žije pre detail. Dávam si záležať, aby ste Vy alebo Vaša spoločnosť vyzerali dobre. Všímam si detaily ako rozopnutý gombík, či nesprávne prehodené vlasy. Na všetkom záleží. Inšpiráciou mi je osobnosť, ktorú fotografujem, projekt na ktorom pracujem. Dovoľte mi Vás trochu spoznať a ja Vás ukážem v tom najlepšom svetle.

Sledujem fotografické trendy vo svete, stále sa vzdelávam a aplikujem nové postupy. Som človek, ktorý nemá rád v živote rutinu, preto sa jej vyhýbam aj vo fotografii, vždy dostanete niečo nové, ale rovnako kvalitné.

Fotke sa profesionálne venujem od roku 2011, kedy som začala ako fotografka spolupracovať s hostess4u.cz. Neskôr prišla spolupráca s českým Playboy magazínom a ďalší rok aj veľké reklamné projekty. Fotenia pre lyžiarsku značku Volkl a automobilku Land Lover s masívnym tímom ľudí boli elektrizujúce. Celý rok 2013 až 2014 som venovala cestovaniu a krajinkárskej fotografii. Organizačne a logisticky som sa podieľala na týždňových workshopoch pod záštitou austrálskeho a celosvetovo uznávaného fotografa Kah Kit Yoong. Nikdy som nemala tak odvážne predstavy, že sa pozriem na Nový Zéland alebo do odľahlých častí Škótska či do Austrálie.

Fotenie krajiny naučí hlbšie rozumieť vzťahu svetla a tieňov, taktiež komponovať. Armádny režim skorého vstávania kvôli východu slnka zas naučí disciplíne 🙂 Pre mňa to bola obrovská kapitola.

Medzi tým sa úspešne venujem portrétnej fotografii, reklamnej a prezentačnej fotografii.  Fotka u mňa nekončí stlačením spúšte, rovnako intenzívne, a ešte aj viac ma baví postprocess a profesionálna retuš.

Na východnom Slovensku mám za sebou spoluprácu s kaviarňami, reštauráciami, penziónmi,  fitness službami, eshopmi, požičovne šiat, predajne módy a salónmi krásy. Fotím osobné prezentačné a business fotky. Firemné portfólia.

A tak súkromne som dievča, ktoré skončilo vysokú školu, ktorá je od toho čo ma baví samozrejme na míle vzdialená. Snažím sa veľa cestovať, mať silnú vôľu, otvorenú myseľ aj srdce. 

Čo Vám viem ponúknuť

Profesionálnu techniku na najvyššej úrovni

Disponujem úplnou ateliérovou, ale aj prenosnou technikou. Fotoaparát s najvyšším rozlíšením na trhu, celú škálu objektívov od macro, cez širokouhlý až po portrétny,  rýchle SD karty. Externé prenosné výkonné blesky. Moje vybavenie dovoľuje fotiť u Vás. Nie je teda problém zbaliť výbavu a fotiť vo Vašej lokácii.

skúsenosti

Prezentačná a reklamná fotografia si vyžaduje skúsenosti a hlavne prax. Profesionálne fotím 7 rokov, mám za sebou spolupráce s veľkými značkami ako aj malými začínajúcimi spoločnosťami. Viem čo chcem fotkou docieliť a viem ako to urobiť. Netápam, väčšinou idem na istotu.

Schopnosti

Viem čo veľké aj malé fotenie obnáša. Ak je to Vaša prvá skúsenosť, prevediem Vás celým postupom. Na veľkých foteniach sa aktívne podieľam od začiatku projektu. To znamená, že moja spolupráca s Vami začína oveľa skôr ako len v deň fotenia a pokračuje dávno potom, čo posledýkrát stlačím spúšť. ku každému klientovi pristupujem individuálne.

Príjemnú atmosféru

Má to byť pre Vás zážitok. Chcem aby ste si fotenie užili a odniesli dobrý pocit. Bude to zábava! Nie je cieľom len mať dobré fotky, ale predsa aj s radosťou spomínať na fotenie.

Diskrétnosť

Zaručujem zachovanie súkromia. Vaša dôvera je pre mňa na prvom mieste a stojí na nej moja povesť. Taktiež je každá mnou vyhotovená fotografia chránená autorským právom a bez môjho písomného súhlasu sa nemôže ďalej kopírovať. V prípade reklamnej fotografie, prenášam všetky autorské práva spoločnosti.

RÝCHLOSŤ A PRISPÔSOBENIE

Nie vždy máme čas všetko plánovať mesiace dopredu. Ja tomu rozumiem. Ak je voľný termín, môžeme fotiť aj na druhý deň. Naopak, je pochopiteľné, že po fotení, je človek na nevydržanie zvedavý, poprípade ho tlačí čas. Preto máte fotky do 2 týždňov hotové. Čakať mesiac je nonsens.

©2018 GlancPhoto